Žandikaulio sąnario gydymas – RB&PP

Žandikaulio sąnario gydymas

Tokie požymiai kaip traškesys žandikaulio srityje, skausmas ar užstrigimas žiojantis, galvos ir veido skausmai signalizuoja apie smilkininio apatinio žandikaulio sąnario sutrikimus.

Žandikaulio sąnarys, kaip ir dantys, atsakingas už kramtymo funkciją. Tokie požymiai kaip traškesys žandikaulio srityje, skausmas ar užstrigimas žiojantis, galvos ir veido skausmai signalizuoja apie smilkininio apatinio žandikaulio sąnario sutrikimus. Pastebėjus minėtus požymius, reikėtų nedelsiant kreiptis į gydytoją odontologą. RB&PP klinikoje žandikaulio sąnario problemos sprendžiamos vadovaujantis šiuolaikinėmis gydymo metodikomis ir pasitelkiant modernią įrangą.

Image

Kodėl atsiranda žandikaulio sąnario sutrikimai?

Žandikaulio sąnario sutrikimai gali pasireikšti dėl pačių įvairiausių priežasčių. Jie gali būti tiek įgimti, tiek įgyti. Paskirti efektyvų gydymą galima tik atlikus išsamų sutrikimų ištyrimą. Žandikaulio sąnario gydymo srityje besispecializuojantis odontologas įvertina burnos ertmės būklę, sąkandį, kramtymo raumenų funkciją ir kitus rodiklius. Tam tikrais atvejais gali prireikti specializuotų diagnostinių tyrimų, pavyzdžiui, sąkandžio/sąnario judesių kelio analizės, magnetinio rezonanso tyrimo ir kt. Išanalizavus konkrečią situaciją ir atsižvelgiant į sutrikimų priežastis, taikomi skirtingi gydymo būdai. Gydymas efektyvus tuomet, kai pašalinamos ne tik sutrikimų pasekmės, bet ir priežastys.

Kas gali nutikti negydant žandikaulio sąnario?

Savarankiškai išspręsti žandikaulio sąnario sutrikimų problemos neįmanoma. Negydant žandikaulio sąnario patologijos, gydymas sudėtingėja ir užtrunka ilgiau. Neigiamai paveikiama burnos ertmės būklė, sąkandis ir visas organizmas, todėl gali prireikti kompleksinio gydymo. Sunerimti ir pasikonsultuoti su odontologu reikėtų vos pajutus pirmuosius požymius, nes net ir nežymus traškesys sąnaryje ateityje gali peraugti į stiprų žandikaulio, veido ar galvos skausmą, be to, gresia ribotas išsižiojimas.

Gydymo būdai

  • Kapos. Žandikaulio sąnario sutrikimai dažnai pasireiškia dėl psichologinių veiksnių. Taigi, viena dažniausių žandikaulio sąnario sutrikimų priežasčių – nevalingas griežimas ir stiprus sukandimas dantimis (bruksizmas). Dėl patiriamo streso pasireiškiantis bruksizmas lemia dantų nusidėvėjimą, sąkandžio sužemėjimą. Apsaugoti dantis bei sąnarį gali individualiai pagamintos sukandiminės kapos, paprastai dėvimos nakties metu. Kapos užtikrina, kad dantų paviršius būtų apsaugotas nuo trynimosi, be to, atpalaiduoja žandikaulio sąnarį ir raumenis.
  • Injekcinis gydymas. Botulino toksino injekcijos yra vienas iš bruksizmo gydymo būdų. Nedidelė dozė botulino toksino suleidžiama į kramtomuosius raumenis. Raumenys atsipalaiduoja, todėl išvengiama griežimo dantimis, sąnario skausmo, o kramtymo funkcija išlieka nepakitusi.
  • Ortodontinis gydymas. Esant netaisyklingam ar pakitusiam sąkandžiui, sąnario raumenys būna įsitempę ir negali tinkamai funkcionuoti. Norint išspręsti žandikaulio sąnario sutrikimus, gali prireikti sąkandžio korekcijos, taikant ortodontinį gydymą.
  • Dantų protezavimas. Griežimas dantimis tarsi padeda sumažinti susikaupusią įtampą, tačiau daro didelę žalą dantims. Dantys nudyla, nuskyla, nutrupa, darosi vis mažesni. Jų funkciją ir estetiką galima atkurti atliekant protezavimą. Kad dantų restauracijos tarnautų ilgai ir būtų išvengta pakartotinio gydymo, pagaminamos sukandiminės dantų kapos, padedančios dantis apsaugoti nuo pažeidimų.
  • Kompleksinis gydymas. Gydant sudėtingesnius atvejus, bendradarbiaujama su kelių skirtingų sričių specialistais. Priklausomai nuo situacijos, gali prireikti apsilankyti ne tik pas odontologą, bet ir pas kineziterapeutus, neurologus, išskirtiniais atvejais gali prireikti chirurginio gydymo.

Kitos rekomenduojamos klinikos paslaugos

RB&PP klinika specializuojasi burnos chirurgijoje ir injekcinėje veido plastikoje. Šios sritys reikalauja itin didelio tikslumo ir kruopštumo, ką galima pasiekti tik su patyrusiais gydytojais. Mūsų darbe turi būti griežtas laiko ir fizinio tikslumo santykis.