Dantų protezavimas – RB&PP

Dantų protezavimas

Dantims, kuriuos reikia atstatyti, taikomos dantų protezavimo procedūros su bemetale ar cirkonio keramika. Tai yra individualiai dantų technikų gaminamos restauracijos, kurias parenka gydytojas.

Protezavimo tikslas – tai kramtymo funkcijos ir estetikos atstatymas. Dantų protezavimas paprastai atliekamas kai danties vainikas pažeistas ėduonies, dantys plombuoti didelėmis plombomis, esant dantų nusidėvėjimui, kai dantų eilėje trūksta vieno ar daugiau dantų.

Image

Mūsų klinikoje atliekamas dantų protezavimas visų tipų protezais:

  • Mikroprotezavimas ( įklotai, užklotai ).
  • Vieno danties protezavimas vainikėliu (metalo keramikos vainikėliu,
  • bemetalės keramikos vainikėliu, cirkonio oksido keramikos vainikėliu).
  • Kai trūksta vieno ar kelių dantų, protezuojama tiltiniais protezais.
  • Esant dideliems dantų defektams protezuojama – išimamais protezais – plokštelėmis, lanko atraminiais protezais.
  • Taip pat atliekame dantų protezavimas ant implantų.

Neišimami dantų protezai

Neišimami dantų protezai tai dantų protezai, kurie tvirtai fiksuojami burnoje ir jų išsiiminėti nereikia. Neišimami protezai -tai dantų vainikėliai, dantų tilteliai, dantų įklotai, užklotai. Klinikoje „Evadenta“ siūlome protezavimą metalo keramikos, bemetalės keramikos, cirkonio oksido keramikos, protezais ir porceliano įklotais , užklotais.

Metalo keramika

Metalo keramikos protezo pagrindas pagaminamas iš metalo, kuris padengiamas keramikos sluoksniu, atitinkančiu Jūsų dantų spalvą. Šitie protezai atrodo gana estetiškai ir yra pakankamai tvirti. Tačiau šis protezavimo būdas turi vieną trūkumą: vainikėlyje esantis metalas nepraleidžia šviesos, todėl danties protezas atrodo ne toks natūralus kaip bemetalės keramikos vainikėlis. Be to, aplink metalo keramikos vainikėlį ilgainiui gali atsirasti tamsus ruoželis ties dantenomis. Metalo keramikos protezais galima protezuoti pavienius dantis bei didelius dantų eilių defektus.

Bemetalė keramika

Bemetaliai protezai gaminami tik iš keramikos nenaudojant metalo. Tokie protezai yra laidūs šviesai ir atrodo natūraliai ir estetiškiai, todėl rekomenduojami priekinių dantų protezavimui. Bemetalės keramikos protezai tinkami tik pavieniams priekiniams dantų defektams atstatyti.

Cirkonio oksido keramika

Cirkonio keramikos protezai – itin estetiški ir labai tvirti. Jų pagrindą sudaro cirkonio oksido karkasas. Jis lengvas ir tvirtas, natūralios danties spalvos, todėl uždėjus keramikos apdailą, atrodo labai natūraliai. Toks protezas tvirtumu lenkia bemetalės keramikos restauracijas, o vietoj tamsaus metalinio karkaso naudojamas cirkonio oksido tvirtas baltas karkasas. Tokiu būdu užtikrinama estetika ir tvirta vainikėlio konstrukcija. Ji naudojama tiek šoninių, tiek priekinių dantų, pavienių ir didelių dantų defektų atstatymui.

Dantų įklotai-užklotai

Kai danties vainiko defektas būna didelis, o plombavimas gali būti neefektyvus, siūlome trūkstamą danties dalį atstatyti porceliano įklotu ar užklotu. Spalva kiekvienu atveju parenkama individualiai. Be to, išvengiama danties šlifavimo ir protezavimo vainikėliu. Tai tikrai puikus sprendimas, leidžiantis pacientui sutaupyti lėšų ir laiko. Įklotai – užklotai užtikrina ilgaamžę ir estetišką restauraciją.

Protezavimas ant implantų

Dantų implantai funkcionuoja kaip dantų šaknys. Atlikus dantų implantaciją, po 3–6 mėnesių implantas prigyja ir pradedamas protezavimo procesas. Ant implanto dedama protezinė atrama ir gaminamas dantų protezas.

Mūsų klinikoje protezuojama šiais protezais ant implantų:

  • Metalokeramikos vainikėliais ir tiltais
  • Bemetalės keranikos vainikėliais
  • Cirkonio oksido keramikos vainikėliais
  • Išimamais protezais (dantų plokštelėmis)

Kitos rekomenduojamos klinikos paslaugos

RB&PP klinika specializuojasi burnos chirurgijoje ir injekcinėje veido plastikoje. Šios sritys reikalauja itin didelio tikslumo ir kruopštumo, ką galima pasiekti tik su patyrusiais gydytojais. Mūsų darbe turi būti griežtas laiko ir fizinio tikslumo santykis.