Profesionali burnos higiena – RB&PP

Profesionali burnos higiena

Higienos procedūra atliekama ultragarsu pašalinant dantų akmenis, nupoliruojant ir išlyginant danties paviršių.

Profesionali burnos higienos procedūra atliekama odontologijos kabinete. Šios procedūros metu specialistas pašalina ne tik minkštas bei kietas apnašas, dantų akmenis, bet ir grąžina natūralų spindesį Jūsų dantims. Ši procedūra padeda panaikinti uždegimą, blogą burnos kvapą, dantenų kraujavimą bei dantų jautrumą.

Profesionali burnos higienos procedūra – prevencinė priemonė nuo dantų karieso, burnos gleivinės ir periodonto ligų – gingivito* ir periodontito**.

Kiekvienam pacientui, nepriklausomai nuo jo burnos ertmės būklės, pas burnos higienistą rekomenduojama apsilankyti mažiausiai 2 kartus per metus. Išskirtiniais atvejais, kai yra polinkis kauptis apnašoms, pacientas serga lėtinėmis ligomis arba rūko, profesionalią burnos higieną patartina atlikti kas 3 – 4 mėnesius.

Profesionaliai burnos higienai atlikti gali prireikti 1 ar 2 vizitų, kurių kiekvieno trukmė 30 – 60 minučių.


* Gingivitas arba dantenų uždegimas – viena dažniausiai pasitaikančių dantenų ligų, kurią sukelia bakterijos, patekusios į periodonto kišenę, esančią tarp danties ir dantenų. Ten patekusios bakterijos turi puikias sąlygas daugintis ir yra sunkiai pašalinamos kasdieninės burnos higienos metu.

** Periodontitas – dantį supančių minkštųjų audinių, periodonto raiščio ir kaulo uždegimas, kurį dažniausiai sukelia dantų apnašos ir akmenys, susidarantys netinkamai valant dantis.

Image

Procedūros svarba

Bloga burnos higienos būklė gali turėti įtakos žmogaus sveikatai ir tapti rimtų ligų priežastimi. Nesveika burnos ertmė yra atvira infekcijoms bei neigiamai veikia bendrą organizmo veiklą – širdies, plaučių bei inkstų darbą, sąnarius, vaisių nėštumo metu.

Reguliariai atliekant profesionalią burnos higienos procedūrą galima išvengti įvairių burnos ligų, kylančių dėl susikaupusių akmenų. Nepašalintos dantų apnašos ilgainiui mineralizuojasi ir virsta dantų akmenimis. Juose kaupiasi toksinai, bakterijos ir rūgštys, kurios neigiamai veikia dantis, dantenas ir periodonto audinius.

Bloga burnos higienos būklė ir nesveiki dantys turi įtakos žmogaus psichologinei savijautai. Dantys atlieka labai svarbią funkciją kalbant, valgant, ryjant, kvėpuojant. Nesveiki dantys ir juntamas blogas kvapas iš burnos blogina žmogaus psichologinę savijautą, mažina pasitikėjimą savimi.

Procedūros eiga

  1. Pasitelkus vaizdines priemones pacientas supažindinamas su burnos ertmės būkle bei individualios ir profesionalios higienos reikšmėmis.
  2. Medicininiais instrumentais ir ultragarsiniu skaleriu šalinami akmenys.
  3. Smėliasrove „Air Flow“, naudojant perlų sodą, šalinamos tabako, arbatos ir kavos apnašos.
  4. Dantys poliruojami tam, kad jų paviršius taptų lygus ir blizgus.
  5. Užbaigus procedūrą, pacientas supažindinamas su asmens burnos higiena bei parenkamos individualios burnos higienos priemonės: dantų šepetėlis (-iai), tarpdančių šepetėlis, dantų pasta, burnos skalavimo skystis, higieninis siūlas.

Ligos priežastys

Dantų apnašos ir akmenys – lėtinės ligos – nėštumas – cheminės medžiagos – dantų kariesas – netaisyklingai išdygę dantys – netikslūs protezai ir plombos

Ligos požymiai

Paburkusios dantenos – paraudusios dantenos – kraujuojančios dantenos

Kitos rekomenduojamos klinikos paslaugos

RB&PP klinika specializuojasi burnos chirurgijoje ir injekcinėje veido plastikoje. Šios sritys reikalauja itin didelio tikslumo ir kruopštumo, ką galima pasiekti tik su patyrusiais gydytojais. Mūsų darbe turi būti griežtas laiko ir fizinio tikslumo santykis.