Burnos chirurgija – RB&PP

Burnos chirurgija

Burnos chirurgija – tai plati odontologijos sritis, kuri apima dantų, liežuvio, burnos gleivinės, seilių liaukų, žandikaulių, sinusų patologijų ar navikų diagnostiką ir chirurginį gydymą.

Burnos chirurgija – plati odontologijos sritis, apimanti ne tik dantų, bet ir liežuvio, burnos gleivinės, seilių liaukų, žandikaulių, sinusų patologijų ar navikų diagnostiką ir chirurginį gydymą. Dantų šalinimas yra dažniausiai atliekama burnos chirurgijos procedūra. Dantų šalinimo prireikia dėl įvairių priežasčių, tačiau atsiradus dantų implantams burnos chirurgija labai pasikeitė.

Image

Mūsų klinikoje burnos chirurgo atliekamos paslaugos

 • Pūlinio incizija. Viena iš negydytų dantų komplikacijų yra atsiradęs veido tinimas. Tokiu atveju reikia įtarti besiformuojantį antkaulio uždegimą (periostitą) kitaip tariant, pūlinį. Požymiai: tinimas, kuris lokalizuojasi apie priežastinį dantį; didelis skausmas, liečiant patinusius audinius; neretai užkilusi temperatūra; gali būti pasunkėjęs išsižiojimas.
 • Danties rovimas. Neišdygusių dantų rovimas (retinuotų, protinių). Pagrindinės dantų rovimo priežastys: stipriai suiręs danties vainikas; išplitę periodonto ligos; pūlingas procesas prie danties šaknies; ortodontinė korekcija; netaisyklinga danties padėtis; danties arba šaknies lūžimas; sutrikęs danties dygimas ir kita. Protinis dantis – tai dantis, kuris dažniausiai yra pažeidžiamas dantų karieso, kadangi jis yra sunkiausiai pasiekiamas dantų valymo metu. Šie dantys dažnai pasižymi apsunkintu dygimu, dėl ko išsivysto aplinkinių audinių uždegimas ir skausmas. Protinio danties rovimo operacija susideda iš keleto etapų: pirmiausia yra atkeliamos dantenos, esančios virš protinio danties, nustumiamas jungiamasis audinys bei pašalinamas kaulas, esantys virš danties, dantis šalinamas. Pašalinus dantį, alveolė išvaloma ir dantenos, grąžinus jas į pirminę padėtį, susiuvamos.
 • Hemisekcija. Hemisekcija ir amputacija praktikoje taikoma krūminiams dantims kurie yra daugiašakniai. Pasitaiko tokios situacijos, kuomet dantis atrodo dar neblogai ir galėtų dar pakankamai ilgai tarnauti, tačiau viena kuri nors šaknis turi infekcijos židinį, kuris yra nepagydomas, skilusi šaknis ar dėl periodontito negrįžtamai pažeista. Tuomet, priklausomai nuo esamos situacijos, yra šalinama dalis šaknies arba viena pilna šaknis, paliekant kitas sveikas. Pilnai sugijus žaizdai, toks dantis dažniausiai protezuojamas kaip pavienis, arba jungiamas prie gretutinių dantų.
 • Danties šaknies viršūnės rezekcija;
 • Gleivinės apie protinį dantį išpjovimas ir tvarstymas;
 • Chirurginis klinikinio danties vainikėlio prailginimas. Tai – chirurginė procedūra, kurios metu yra apnuoginama šaknis ir pakeičiama kaulo apimtis apie ją. Siekiama operacijos metu pakeisti dantenų kontūrą, kad danties vainikėlis apgaubtų kuo daugiau sveikų likusių danties kietųjų audinių ir suteikti dantenoms natūralią formą. Ši operacija reikalinga tada, kai yra suirę danties kietieji audiniai ar pernelyg išvešėjusi dantena, kuri trukdo kokybiškam danties protezavimui. Po sugyjimo yra galimas kokybiškas danties protezavimas, kai danties vainikėlis apgaubia daugiau sveikų likusių danties kietųjų audinių.
 • Kaulo augmentacijos(priauginimo) procedūros. Kaulo priauginimas yra chirurginė procedūra atliekama tam, kad būtų galima atstatyti trūkstamo kaulo kiekį. Kaulo priauginimo operacija gali būti atliekama panaudojant dalį kaulo iš donorinės vietos arba panaudojant dirbtinus kaulo pakaitalus (kaulo augmentacinę medžiagą). Procedūros dėka yra atstatomas kaulo kiekis, tose vietose, kur yra kaulo trūkumas dantų implantavimui.
 • Žandikaulių kaulinių išaugų (egzostozių) šalinimas. Tai chirurginė operacija, kurios metu šios išsaugos pašalinamos, nulyginamos ir žandikaulio sričiai suteikiamas tolygumas. Operacija atliekama taikant vietinę nejautrą ir paprastai nesukelia didesnių pooperacinių nusiskundimų.
 • Odontogeninių žandikaulių cistų šalinimas. Cistos operacijos tikslas – pašalinti visą cistos kapsulę arba jos dalį iš kaulo, pašalinti pakitusį, pažeistą kaulą ir esant galimybei išsaugoti pakenktus dantis. Cistos srityje paliekant pažeistus dantis, gali būti atliekama ir cistos srityje esančių dantų viršūnės nupjovimas (rezekcija) ir (dažniausiai) – šaknies kanalo padengimas plombine medžiaga iš cistos pusės.
 • Gerybinių minkštųjų burnos audinių darinių šalinimas.
 • Dantų implantacija. Tai bene pažangiausias ir ilgaamžiškiausias prarasto danties atstatymo metodas, kuris odontologijoje plačiai taikomas jau daugiau nei 50 metų.

Kitos rekomenduojamos klinikos paslaugos

RB&PP klinika specializuojasi burnos chirurgijoje ir injekcinėje veido plastikoje. Šios sritys reikalauja itin didelio tikslumo ir kruopštumo, ką galima pasiekti tik su patyrusiais gydytojais. Mūsų darbe turi būti griežtas laiko ir fizinio tikslumo santykis.