Dantų implantacija

Geriausias prarasto danties su šaknimi atstatymo būdas – danties implantacija. Mes bendradarbiaujame su patikimais dantų implantų gamintojais, kurių implantai sukurti taip, kad kaskart, atliekant procedūrą, būtų taikomas minimaliai invazyvus gydymas.

Kas yra dantų implantai?

Datų implantai – tai  dantų šaknų protezai (dirbtinės šaknys). Jų paskirtis yra-laikyti nenuimamus dantų protezus (tiltus, vainikėlius) arba pagerinti išimamų protezų (plokštelių) fiksaciją. Dantų implantai yra įvairiausių rūšių. Tačiau šiuo metu plačiausiai pasaulyje ir Lietuvoje   naudojami sraigtiniai dantų implantai.

Sraigtinis danties implantas – tai tarsi mažas varžtelis, pakeičiantis trūkstamo danties šaknį. Jis yra įsriegiamas į žandikaulį. Per 3-6 mėn. nuo įsriegimo, implantas įauga į kaulą ir yra naudojamas kaip atrama danties vainikėlio atstatymui. Implantais galima pakeisti vieną ar daugiau trūkstamų dantų. Prie implantų taip pat gali būti tvirtinama plokštelė arba tiltinis protezas.

Image

Dantų implantacijos privalumai

Medicinos pasaulyje kiekvienas gydymo metodas turi savo privalumų ir trūkumų. Ne išimtis ir dantų implantacija. Šiame skyrelyje pabandykime smulkiau apžvelgti  kokie  yra šio gydymo metodo  privalumai.

Protezuojant dantis (darant tiltinius protezus) neretai paaukojami  sveiki dantys. Juos paprasčiausiai tenka nušlifuoti ,nes reikia  fiksuoti tiltelį. Kas yra susidūręs su šia procedūra, tikriausiai pritars, kad toks dantų šlifavimas nėra  malonus procesas, ypač  jei  šlifuojama daug dantų .   Nušlifuotas dantis dažnai  pasidaro jautrus, gali pradėti skaudėti, tenka jį gydyti.  Naudojant dantų implantus to išvengiama.

Netekus dantų, burnoje  vyksta  pokyčiai. Netekto danties vietoje nyksta kaulas, atrofuojasi dantenos, pasislenka, išsikraipo gretimi dantys, keičiasi  sukandimas.

Netekus daug dantų, dėl žandikaulio kaulo  nykimo  stebimi pokyčiai veide. Dėl žandikaulio kaulo atrofijos keičiasi veido profilis, žmogus atrodo senesnis. Neigiamų pokyčių žandikaulyje nesustabdo  išimami ar neišimami protezai, o dantų implantai leidžia sustabdyti  kaulo nykimą.

Jei senai netekote daug dantų, didelė tikimybė, jog jūsų žandikaulis jau atrofavosi, todėl nesilaiko išimami protezai, nuolat jaučiamas diskomfortas, sunku kramtyti, dažnai reikalinga atlikinėti protezo pataisas. Šituo atveju implantai yra vienintelė efektyvi priemonė išimamų protezų fiksacijai arba galimybė visiškai atsisakyti išimamų protezų ir protezuoti dantis neišimamais protezais. Neišimami dantų protezai suteikia visai kitą gyvenimo kokybę.

Sėkmingai prigijęs ir tinkamai prižiūrimas dantų implantas nesukelia jokio nepatogumo kramtant maistą, kalbant. Jis leis jums pamiršti ankščiau buvusias problemas ir daug metų jums tarnaus lyg nuosavas dantis.

Dantų implantų priežiūra ir burnos higiena

Jūsų dantys išliks sveiki ir gražūs ilgą laiką, jei tinkamai juos prižiūrėsite. Šita taisyklė pilnai galioja ir dantų implantams. Dėl to pradžioje apžvelkime kelias elementarias burnos higienos taisykles.

Dantis valykite du kartus per dieną. Valymo dažnis – du kartus per dieną, reguliariai: ryte prieš ar po pusyčių ir vakare prieš einant miegoti. Jei sergama periodonto ar dantenų ligomis, aktyviuoju kariesu, dantis patariama valyti tris kartus ir dažniau. Ne visada dažnas valymas yra kokybiškas. Geriau du kartus kruopščiai išvalyti, o pavalgius išskalauti burną.

Dantų šepetėlį keiskite  kai pasirodo pirmieji nusidėvėjimo požymiai (dažniausiai išsiklaipę šepetėlio šereliai). Jei dantų šepetėlis nusidėvi labai greitai, galbūt per stipriai jį spaudžiate. Taip pat dantų šepetėlį keiskite po infekcinių viršutinių kvėpavimo takų ligų (gripo, peršalimo, gerklės ar burnos ertmės infekcijų).

Naudokite dantų pastą kuri jums labiausiai tinka. Jei turite jautrius dantis naudokite jautrumą mažinančias pastas. Jei kraujuoja dantenos, naudokite antibakterines uždegimą mažinančias pastas. Jei rūkote ir ant dantų yra gausu tamsaus apnašo, naudokite balinančias pastas. Tačiau prisiminkite jok didžiausią reikšmę turi ne dantų pastą o kruopštus visų dantų paviršių išvalymas.

Išvalius dantis, valomas liežuvis. Daug bakterijų ir apnašų susidaro ant liežuvio, kurio paviršiaus plotą ir apnašų kaupimąsi labai didina speneliai. Išvalius liežuvį, lėčiau susidaro apnašos ant dantų, gerėja burnos kvapas, nes sieros junginius gaminančios bakterijos kaupiasi daugiausia ant liežuvio. Valoma šepetėliu, braukiama po keletą kartų nuo šaknies galiuko link iš kairės ir dešinės pusės, arba specialiu valikliu.

Vieną karta dienoje išvalykite tarpus tarp dantų tarpdančio siūlu arba tarpdančių šepetėliu. Išvalius dantis rekomenduojama paskalauti higieniniu burnos skalavimo skysčiu.

Asmeninė individuali burnos higiena yra labai svarbi ilgalaikiam dantų implantų funkcionavimui. Tinkamai prižiūrimi dantų implantai tarnaus Jums daug metų. Tačiau nemažiau svarbu yra periodiškai atlikti profesionalias dantų higienos procedūras. Minkštą dantų apnašą maisto likučius galima  išvalyti atliekant kasdieninę burnos higieną, tačiau kietą dantų apnašą ( dantų akmenis) gali pašalinti tik atliekant profesionalią dantų higieną pas odontologą.

Kitos rekomenduojamos klinikos paslaugos

RB&PP klinika specializuojasi burnos chirurgijoje ir injekcinėje veido plastikoje. Šios sritys reikalauja itin didelio tikslumo ir kruopštumo, ką galima pasiekti tik su patyrusiais gydytojais. Mūsų darbe turi būti griežtas laiko ir fizinio tikslumo santykis.