Botulino toksino injekcijos – RB&PP

Botulino toksino injekcijos

Veido odos involiuciniams, struktūros pokyčiams, hiperdinaminėms ir statinėms raukšlėms, odos pertekliaus šalinimui taikomi įvairūs estetinės medicinos metodai.

Botulino toksino injekcijos Vistabel, Dysport – mimikos raukšlių korekcijai

Veido odos involiuciniams, struktūros pokyčiams, hiperdinaminėms ir statinėms raukšlėms, odos pertekliaus šalinimui taikomi įvairūs estetinės medicinos metodai. Mimikos raukšlių nechirurginei korekcijai plačiausiai taikomas Botulino toksinas A.

Mimikos raukšlės

Pirmosios mimikos raukšlės dažnai pradeda formuotis ankstyvoje jaunystėje kaip nuolat pasikartojančios emocinės išraiškos pasekmė, taip pat dėl įgimto polinkio atsirasti esant padidintai tam tikrų raumenų veiklai. Šių raukšlių pobūdis apsisprendžia paauglystėje ir palaipsniui užsifiksuoja.

Raukšlės visada turi individualų piešinį. Iš pradžių vos pastebimos, su amžiumi tampa labiau išreikštos, gilios.

Skiriami jų kinetiniai tipai:

Kinetinės – formuojasi judant veido raumenims, tiesiogiai susijusios su emocine išraiška, ramybės būsenoje pilnai išsilygina.

Hiperkinetinės raukšlės labiausiai būna išreikštos kaktos, tarpuakio ir periorbitalinėje (apie akis) srityse, sukeliančios dažniausiai pasitaikantį estetinį diskomfortą. Nuolat besikartojantis ir per didelis veido raumenų aktyvumas yra vienas iš provokuojančių mimikos raukšlių išsivystymo faktorių, spartinančių involiucinius procesus. Šios raukšlės labiausiai išryškėja judant raumenims, kurie juda dažniau ir ne visada susiję su išreiškiamomis emocijomis, ramybėje išsilygina per ilgesnę ramybės fazę, pvz., miego metu, raukšlės palieka iš pradžių neryškų, ilgainiui gilėjantį odos „taką“.

Hipertoninės raukšlės – net ir ramybės būsenoje raumenys yra įtempti, todėl negali pilnai atsipalaiduoti, nepriklauso nuo žmogaus valios.

Statinės raukšlės formuojasi dėl degeneracinių veido srities pakitimų odos ir raumenų aparate, susijusių su amžiniais audinių pokyčiais, kuriuos taipogi spartina aplinkos faktoriai (UV spindulių poveikis, gravitacija, žalingi įpročiai ir kt.). Labiausiai pastebimos ramybės būsenoje, nejudant.

Kaip veikia botulino toksinas?

Injekuotas botulino toksinas A inhibuoja neuromediatorių acetilcholiną neuroraumeninėje jungtyje ir anatominiuose cholinerginiuose ganglijuose. Neveikiami nervinio impulso, raumenys nesusitraukia. Tokiu būdu botulino toksinas laikinai atpalaiduoja veido raumenis, sušvelnindamas ar visai panaikindamas klostes ar raukšles, susidariusias dėl specifinių raumenų ar jų grupių kontrakcijos sąveikos.

Image

Po procedūros mezoterapija nepalieka beveik jokių pėdsakų. Vienintelis mezoterapijos trūkumas yra tai, kad po procedūros gali atsirasti mažos mėlynės, kurios gali neestetiškai atrodyti, tačiau jos pranyksta po kelių dienų. Procedūra gali būti atliekama veido, kaklo, dekoltė, rankų, plaštakų, pilvo, sėdmenų, šlaunų srityje bei galvos odoje. Jokių amžiaus apribojimų nėra. Tam tikrais atvejais mezoterapija gali būti taikoma net vaikams. Procedūrą puikiai galima derinti su botulino injekcijomis, raukšlių užpildais, cheminiu odos šveitimu, lazeriu, plastinėmis operacijomis.

Botulino toksino injekcijos. Ar tai saugu?

1987-ieji – reikšmingas postūmis estetinėje medicinoje – A. ir J. Carruthers pirmą kartą botulino toksiną A panaudojo kosmetiniams tikslams. Nuo tada atrastas botulino toksino poveikis atvėrė nechirurginę mimikos raukšlių korekcijos erą. Botulino toksinas, kadaise pasaulyje žinomas kaip nuodas, estetinėje medicinoje plačiai pradėtas vartoti saugiai ir efektyviai amžinių odos pokyčių korekcijai.

Aplinkui sklando įvairių mitų:

Vienas jų – ar apsinuodijima botulino toksinu? Botulino toksinu apsinuodyti neįmanoma, nes naudojamos labai mažos preparato dozės. Injekuojama į konkrečius raumenis, atsakingus už mimikos raukšlių formavimąsi.

Ar įmanoma raumenų atrofija? Raumenų atrofijos nebūna, kadangi denervacija yra laikina ir pilnai atsistato 3-12 mėnesių laikotarpyje. Visą laiką raumenyse išlieka normalūs medžiagų apykaitos procesai.

Botulino toksinas A išgrynintas iš bakterijų Clostridium botullinum. RBPP klinikoje naudojamas šiuo metu plačiausiai pasaulyje veido mimikos raukšlėms taikomas ir dėl savo gebėjimo suteikti natūralią veido išraišką labai mėgstamas preparatas Vistabelis, Allergan Pharmaceuticals (Irvine, Kalifornija, JAV). Tai botulino toksinas A, esantis komplekse, kurio molekulinė masė apsprendžia mažesnę preparato difuziją. O tai reiškia tikslų, prognozuojamą rezultatą, ilgesnį poveikį, natūralesnę, nesukaustytą veido išraišką.

Kokiame amžiuje galima pradėti botulino injekcijas?

Botulino toksinas estetiniais tikslais naudojamas nuo 18 iki 65 metų. Laiką pirmai injekcijai kiekvienas išsirenka pats, priklausomai nuo savijautos ir savistabos.

Vieniems tai 20-25-ieji metai, kitiems 50-ieji. Botulino injekcijos, veikdamos į etiologinį mimikos raukšlių atsiradimo faktorių, naudojamos ne tik raukšlių korekcijai, bet ir jų profilaktikai.

Injekcijos, pradėtos 30-35-aisiais metais ir anksčiau, blokuoja nevalingą mimiką ir taikomos pirmųjų raukšlių profilaktikai. Taip pat rekomenduojama raukšlių profilaktika esant labai intensyviam raumenų aktyvumui.

Neretai injekcijos pradedamos 30-45 metų, kada sumažėjus odos elastingumui, pradeda intensyvėti mimikos raukšlės.

Trečias etapas – menopauzė, tarp 45-55 gyvenimo metų. Sparčiai sumažėjus estrogenų ir progesterono kiekiui, sumažėja kolageno ir elastino sintezė, oda sunkiau išlaiko drėgmę, sausėja, pradeda plonėti, sparčiau išryškėja įvairios, taip pat ir mimikos raukšlės.

Kaip atliekama procedūra?

Klinikoje procedūras atlieka estetinės medicinos gydytojai. Paprastai prieš procedūrą injekcijos sritis dėl nedidelio skausmingumo nėra nuskausminama. Esant dideliam jautrumui, Jums bus parinktas tinkamas anestezijos būdas. Atsižvelgiant į amžių, lytį, raukšlių gylį, lokalizaciją ir visus lydinčius individualius faktorius, atitinkamuose taškuose plona specialia adata suleidžiama maža preparato dozė. Mikroinjekcijos blokuoja hiperaktyvius raumenis, atsakingus už mimikos raukšlių formavimąsi. Jiems nustojus susitraukinėti, išsilygina raukšlės. Pati procedūra trunka keletą minučių. Po injekcijos ant injekuotos vietos Jums bus uždėtas ledas.

image

Efektyvumas

Paprastai poveikis pradeda matytis 2-7 dieną, tačiau pilnai efektas pasireiškia ki 14 dienos. Mimikos raumenys atsipalaiduoja, oda problematiškose vietose išsilygina. Efektas tęsiasi 4-6-8 mėnesius. Kartais – iki 1 metų. Emocijas ir toliau galima išreikšti, tačiau jų nelydi padidėjęs veido odos raukšlėtumas.

Kaip dažnai galima leisti botulino toksiną?

Ilgainiui inervacija atsinaujina ir injekcijas galima kartoti. Pastoviam efektui išlaikyti atliekamas injekcijų kursas kas 4-6-8 mėnesius. Kartojant injekcijas, botulino poveikis ilgėja iki 6-9-10 mėnesių, pastebimas prarandamas įprotis raukytis, lemiantis mimikos raukšlių susidarymą, todėl mimikos raukšlės gali būti ne tokios intensyvios. Nerekomenduojama botulino toksino injekcijas kartoti dažniau nei kas 3-4 mėnesius.

Rekomendacijos prieš procedūrą

Siekiant išvengti padidėjusio kraujavimo, savaitę prieš procedūrą nevartoti nesteroidinių priešuždegiminių vaistų.

Rekomendacijos po procedūros

 • Galite iš karto sugrįžti prie įprasto dienos režimo;
 • 12 val. po procedūros nemasažuoti injekcijų vietose;
 • 4-6 val. po procedūros būti vertikalioje pozicijoje;
 • Pirmąsias paras po injekcijų nesportuoti, nevartoti alkoholio, nesideginti saulėje;
 • 7-10 dienų po injekcijų vengti persikaitinimo (karštų vonių, saunų);
 • Nevartoti aminoglikozidų, trankviliantų dvi savaites po procedūros (šių preparatų vartojimas gali sumažinti botulino toksino veikimą).

Kada negalima atlikti procedūros?

Absoliučios kontraindikacijos:

 • Ligos, kuomet yra sutrikęs nervinio impulso perdavimas (miastenija ir kt.);
 • Nėštumas;
 • Laktacija;
 • Lokalūs uždegiminiai procesai;
 • Hemofilija;
 • Padidėjęs jautrumas preparato komponentams.

Santykinės kontraindikacijos:

 • Inkstų ligos anamnezėje;
 • Vaistų, veikiančių kraujo krešėjimą vartojimas;
 • Somatinių ligų paūmėjimas;
 • Vartojimas vaistų, įtakojančių botulino toksino aktyvumą: tam tikrų antibiotikų, miorelaksantų, vaistų, veikiančių nervinio impulso perdavimą nervų sistemoje.

Estetinių procedūrų tarpusavio sąveika

Botulino toksino injekcijos puikiai suderinamos tarpusavyje su hialurono rūgšties kontūrinės ir apimties plastikos injekcijomis, biorevitalizacija, mezoterapija, pilingais, fotorejuvenizacija, atjauninimu šviesos diodais. Kiekviena jų turi savo svarbią nišą odos involiucinių pokyčių profilaktikai ir atstatymui. Kompleksinės, tinkamai suderintos procedūros leidžia pasiekti ilgalaikius rezultatus.

Estetinės medicinos gydytojos pirminės nemokamos konsultacijos metu įvertins odos būklę, amžinius odos pokyčius, parekomenduos Jums tinkamiausią procedūrą, jų grafiką ir, esant pageidavimui, sudarys trumpalaikę (0,5–1 metų) ar ilgalaikę (1-2 metų) anti-aging programą.

Kitos rekomenduojamos klinikos paslaugos

RB&PP klinika specializuojasi burnos chirurgijoje ir injekcinėje veido plastikoje. Šios sritys reikalauja itin didelio tikslumo ir kruopštumo, ką galima pasiekti tik su patyrusiais gydytojais. Mūsų darbe turi būti griežtas laiko ir fizinio tikslumo santykis.