Gydytojas P. Puskunigis apie dantų implantaciją: tokių pasiekimų nesitikėjome – RB&PP

Gydytojas P. Puskunigis apie dantų implantaciją: tokių pasiekimų nesitikėjome

Neišsprendžiamų problemų šiandieninėje odontologijoje nėra. Anksčiau paprasčiausias danties plombavimas buvo tikras iššūkis, o šiais laikais net dantų implantacija yra komfortiška procedūra, kurios pagalba įvyksta esminiai pokyčiai. Net jei nebeturite nei vieno danties, net jei kaulas sunyko ir veidas pasikeitė neatpažįstamai – situacija turi išeitį. Jūs galite susigrąžinti funkcionuojančius dantis, harmoningą išvaizdą ir orumą. Dantų implantacija – tai galimybė atsukti laiką atgal.

Implantuojantis gydytojas odontologas Povilas Puskunigis

Be dantų – nemalonumų virtinė

Netekote dantų ir atrodo, kad viskas – blogiau būti jau nebegali. Deja, realybė yra dar liūdnesnė – čia problemos tik prasideda. Šypsenoje atsiradęs tuščias dantų tarpas atsiliepia ne tik Jūsų išvaizdai, bet ir visam organizmui. Pirmiausia, pasikeičia dantų padėtis. Dėl dingusios atramos, dantys pradeda griūti tarsi domino kauliukai. Pastebimi ne tik šypsenos, bet ir viso veido neigiami pokyčiai. Negaudamas reikiamo krūvio, nyksta žandikaulio kaulas, todėl veidas tampa neproporcingas, jis tarsi įdumba.

Dar viena neišvengiama pasekmė – keblumai kramtant maistą. Pagrindinis kriterijus renkantis produktus tampa ne skonis ir nauda, o vienintelis klausimas: ar aš sukramtysiu? Skurdus maisto racionas gali tapti virškinimo ligų ir nemalonaus burnos kvapo priežastimi. Jeigu Jūs atsidūrėte tokioje situacijoje, kai atvaizdas veidrodyje liūdina, o nepatogumai ir kompleksai gramzdina į neviltį, atminkite, kad dantų netekimas tikrai nėra nuosprendis. Sunykęs kaulo kiekis gali būti priauginamas, o prarasti dantys – sėkmingai pakeisti dantų vainikėliais ant implantų. Jūs galite išvengti nemalonumų lavinos, kodėl delsiate?

Proveržis šių dienų implantacijoje

Klaipėdoje įsikūrusios RB&PP klinikos odontologas – implantuojantis gydytojas Povilas Puskunigis atkreipia dėmesį, kad dabar implantacijos pasiekimai yra neįtikėtini. Sunku suvokti, kad dar visai neseniai buvo populiaru dantis atkurti „ant tiltų“, drastiškai šlifuojant sveikus dantis ir ant jų tvirtinant dirbtinių vainikėlių konstrukciją. Tai tebūdavo trumpalaikis džiaugsmas pacientui, dėl kurio tekdavo paaukoti visiškai sveikus dantis. „Dabar laikini sprendimai lieka praeityje – siekiama išsaugoti sveikus dantų audinius ir atkurti tokius dantis, kurie nesiskirtų nuo natūralių ir tarnautų ilgus metus. Pasitelkdami šiuolaikines metodikas, pacientų poreikius išpildome su kaupu“, – proveržiu implantacijoje džiaugiasi gydytojas. Pastebima, jog pacientus kankina įvairiausios abejonės, baimės dėl implantacijos, kurios iš tiesų nėra pagrįstos: Man reikės tiek daug implantų, neturėsiu tiek pinigų. Šioje vietoje stabtelkim, nes matematika implantacijoje – visai kitokia. Implantuojantis gydytojas Povilas Puskunigis paaiškina, kad nereikia sriegti implantų kiekvieno prarasto danties vietoje. „Jeigu pacientas yra netekęs kelių dantų, esančių vienas šalia kito, galime sriegti 2 implantus, o ant jų tvirtinti 3 dantų vainikėlių jungtį. Dažnu atveju, visus dantis galima atkurti įsriegus vos 4 implantus. 4 implantai leidžia turėti neišimamą konstrukciją, o 6-8 – atkurti bedančius žandikaulius atskiromis vainikėlių jungtimis. Tokiu būdu mes galime atkartoti natūralių dantų savybes. Žinoma, dėl implantų skaičiaus ir tinkamiausios metodikos būtina konsultuotis su gydytoju, nes kiekvieno paciento situacija yra individuali. Tik ją įvertinę, galime parengti gydymo planą, pasiūlyti gydymo alternatyvas ir imtis veiksmų.“

Dantų atkūrimas su 6 implantais

Nauji dantys – naujas gyvenimas – naujas aš

Galime tik pasidžiaugti, kad gyvename laikais, kai efektyviai išsprendžiami net ir sudėtingiausi atvejai. Vis dėlto, kai kurie pacientai dar mano, jog neverta sriegti implantų, neva situacija yra per daug komplikuota: kaulas per stipriai sunykęs, o išvaizda – negrįžtamai pasikeitusi. Implantuojantis gydytojas odontologas Povilas Puskunigis išsklaido bet kokias abejones: „Žodį negrįžtamai šiandieninėje implantacijoje galite pamiršti, nes ant implantų atkurti dantys bei kaulo priauginimo procedūra keičia ne tik šypseną, bet ir pakoreguoja veido proporcijas. Galiausiai, pamirškite ir bet kokius nepatogumus, nes su naujais dantimis tokie produktai kaip riešutai, obuolys galės drąsiai sugrįžti į Jūsų mėgiamų užkandžių sąrašą, o nepriekaištinga šypsena tapti kasdieniu atributu visą gyvenimą.“