Dantų balinimas – RB&PP

Dantų balinimas

Higienos procedūra yra reguliari dantų akmenų ir apnašų šalinimo procedūra, kartojama kelis kartus per metus.

Dantų balinimas – plačiai paplitusi kosmetinio dantų gydymo procedūra.

Dantų balinimo būdai

  • Dantų balinimas ZOOM sistema;
  • Dantų balinimas odontologo kabinete;
  • Dantų balinimas namie (kapomis);
  • Pavienių dantų balinimas.

Efektyviausi ir saugiausi dantų balinimo būdai – balinimas lazeriu ir halogenine šviesa. Jų skirtumas tas, kad specialiam balinamajam dantų geliui aktyvuoti yra naudojama skirtingų šviesos šaltinių ir diapazonų šviesa. Balinimui lazeriu naudojamas lazerio diodas, o balinimui halogenine šviesa – ZOOM.

Dantų balinimas ZOOM sistema yra pažangi ir moksliniais tyrimais paremta procedūra. Ji saugi, efektyvi ir greitai veikianti.      Tai – idealus pasirinkimas tiems, kurie ieško greito ir gero rezultato. Procedūra visai nesudėtinga. Jos metu ZOOM lempos šviesa aktyvuojamas tiesiogiai ant dantų paviršiaus užteptas ZOOM gelis. Pagrindinė šio gelio sudedamoji dalis – vandenilio peroksidas, aktyvuojamas ZOOM skyla į vandenį ir aktyvią deguonies molekulę. Susidarius oksidacijos reakcijai, panaikinami organinės kilmės emalio pigmentai, dantys akivaizdžiai pašviesėja.

Dantų balinimas, atliekamas odontologo kabinete, trunka apie valandą. Šios procedūros metu ant dantų tepama balinamoji medžiaga, kuri aktyvuojama helio lempos šviesa. Siekiant maksimalaus dantų baltumo, patartina atlikti 2–3 tokias balinimo procedūras. Toks dantų balinimas puikiai tinka anksčiau atliktai procedūrai atnaujinti.

Image

Dantų balinimas namie

Balinimas namuose tampa vis labiau populiarus. Labiausiai žinomas metodas, balinantis namuose — kapos. Pacientui yra pagaminamos individualios kapos, kurios atitinka danties formą ir ji glaudžiai apgaubia. Į kapos vidų įšvirkščiama speciali balinimo medžiaga , kapa uždedama ant dantų ir laikoma 2 – 3 val. dienos metu arba per naktį. Kaip reikėtų taisyklingai pripildyti kapas balinimo gelio, jog nebūtų pažeistos dantenos ir gleivinė, atsiimant kapą apmoko burnos higienistas. Balinimas kapomis trunka iki 10 naktų, atsižvelgiant į paciento pradinę dantų spalvą ir procedūros efektyvumą. Šalutinis poveikis gali būti atsiradęs laikinas dantų jautrumas arba gleivinės pažeidimai, nesilaikant nurodymų. Balinimo rezultatas kiekvienam žmogui gali būti skirtingas, nes tai priklauso nuo daugelio faktorių – amžiaus, dantų emalio struktūros, dantų gyvybingumo, asmeninių higienos įpročių ar nuo įgimtos dantų spalvos.

Endodontinis pavienių dantų balinimas Klinikoje „RB&PP“ balinami ir pavieniai negyvi dantys. Tokie dantys balinami iš vidaus, į specialiai paruoštą danties vainiko ertmę įšvirkščiant specialios balinamosios medžiagos. Reikia pažymėti, kad negyvi dantys balinami kartą per dvejus metus, nes gana dažnai keičia savo pigmentaciją.

Pacientams, kurių dantys itin jautrūs, procedūros metu atliekama nejautra. Po procedūros dantis gali būti kiek jautresnis, bet tai praeina per 1–2 dienas. Svarbu nepamiršti, kad plombos, karūnėlės ir kitos restauracijos, naudojamos odontologijoje, nebalinamos, todėl plombavimas ir protezavimas turi būti atliekami po balinimo, pritaikant spalvą prie esamų dantų. Dantų spalva gali keistis dėl rūkymo, kavos, arbatos, raudonojo vyno, antibiotikų vartojimo, dantų ir dantenų ligų. Todėl kai kuriais atvejais, balinant dantis, procedūrą gali tekti pakartoti keletą kartų.

Kitos rekomenduojamos klinikos paslaugos

RB&PP klinika specializuojasi burnos chirurgijoje ir injekcinėje veido plastikoje. Šios sritys reikalauja itin didelio tikslumo ir kruopštumo, ką galima pasiekti tik su patyrusiais gydytojais. Mūsų darbe turi būti griežtas laiko ir fizinio tikslumo santykis.